Warsztaty, Zajęcia, Spotkania

Do pobrania

Regulamin uczestnictwa w zajęciach organizowanych przez GOK

* Zgoda dla dzieci

* Zgoda dla dorosłych

 

Zdrowy kręgosłup – Centrum Kultury w Woli, zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy. Program zajęć dla każdego, którym doskwiera ból kręgosłupa oraz prowadzą siedzący tryb życia. Zajęcia pomogą zmniejszyć nacisk na kręgi, zredukować ból, rozluźnić i rozciągnąć mięśnie.

Instruktor: Wioletta Wojewodzic


Cardio i siła – Centrum Kultury w Woli, zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy. Ćwiczenia fitness o charakterze ogólnorozwojowym, wzmacniające i usprawniające pracę układu oddechowego oraz sercowo – naczyniowego. Zajęcia z wykorzystaniem przyborów: ciężarków, taśm gumowych, stepów itp.

Instruktor: Wioletta Wojewodzic


Pilates – Centrum Kultury w Woli, zajęcia odbywają się we wtorki. System ćwiczeń fizycznych, które mają na celu wzmocnienia mięśni, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia.

Instruktor: Wioletta Wojewodzic


Balet – Centrum Kultury w Woli, zajęcia odbywają się we wtorki. Balet dla dzieci w fantastyczny sposób buduje i rozwija wyobraźnię. Dodatkowo zajęcia baletowe dla dzieci kryją w sobie wiele dobrego, ponieważ wyśmienicie kształtują sylwetkę i postawę małych tancerzy. Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 – 6 lat.

Instruktor: Lidia Czopek


Zajęcia taneczne Disco Dance – Centrum Kultury w Woli, zajęcia odbywają się we wtorki. Taniec dyskotekowy, który charakteryzuje się szybkim tempem oraz wymachami nóg, szpagatami, jak i figurami akrobatycznymi. Zajęcia skierowane dla dzieci od 6 – 9 lat.

Instruktor: Lidia Czopek


Logorytmika – Centrum Kultury w Woli, zajęcia odbywają się w środy. Zajęcia muzyczno-ruchowe, mające formę zabawy.  Głównym celem zajęć jest korygowanie wad mowy i słuchu dziecka,  a przy tym uwrażliwienie na cechy wspólne muzyki  i mowy. Ćwiczenia te rozwijają sprawne wykonywanie ruchu, sprzyjają poprawie koncentracji, stymulują sprawniejsze myślenie. Zajęcia skierowane dla dzieci w wieku od 4 – 6 lat.

Instruktor: Michalina Chrobok


Klub Malucha Puchatek – Centrum Kultury w Woli, zajęcia odbywają się w środy. Zajęcia dla dzieci o charakterze manualnym, ruchowym i intelektualnym. Głównym celem zajęć jest poznawanie rówieśników i uczenie się komunikacji między sobą. Zajęcia odbywają się w formie miłej i wesołej zabawy. Dodatkowym atutem jest obecność i współudział rodzica bądź opiekuna. Zajęcia skierowane  dla dzieci od 20-go miesiąca do 3 lat.

Instruktor: Michalina Chrobok


Zajęcia taneczne Hip HopCentrum Kultury w Woli, zajęcia odbywają się w czwartki. Zajęcia tańca nowoczesnego hip – hop to nie tylko dobra zabawa, ale również nauka, rodzaj sportu i sposób na zdrowe. Zajęcia te wpływają na rozwój psycho- ruchowy, na kształtowanie sylwetki i prawidłowej postawy ciała. Zajęcia skierowane dla dzieci od 7 lat.

Instruktor: Dariusz Kryla


Zajęcia z rysunku i malarstwa Centrum Kultury w Woli, zajęcia odbywają się we wtorki godz. 16.45 – 17.45 gr.I  ( klasy 1-3),  godz. 18.00 – 19.00 gr. II ( klasy 4-8). Podczas zajęć dzieci uczą się rysunku i malarstwa oraz poznają różne techniki. Zajęcia wpływają na koncentrację oraz pamięć dziecka.

Instruktor: Katarzyna Marcińczyk – Jarek


Kickboxing – Centrum Kultury w Woli, zajęcia odbywają się w piątki. Zajęcia dla dzieci i młodzieży z elementami kickboxingu, w którym stosuje się zarówno techniki bokserskie, jak i różnorodne uderzenia nogami. Znakomita forma aktywności fizycznej, podczas której poprawiamy m.in. szybkość, kondycję, koordynację ruchową. Zajęcia dla dzieci od 8 lat.

Instruktor: Mateusz Bigos


Nauka gry na pianinie – Dom Kultury w Woli, zajęcia prowadzone są przez Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Są to zajęcia indywidualne i odbywają się 1 raz w tygodniu /45min./


Zajęcia LEGOCentrum Kultury w Woli, zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 17.00-18.30. Zajęcia konstruktorskie z wykorzystaniem klocków Lego dla dzieci w wieku od 7 lat.


Zajęcia MINECRAFT -Centrum Kultury w Woli, zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 17.00-18.00. Zajęcia dla dzieci w wieku od 8 lat .Podstawowa wiedza o programowaniu.


Warsztaty Młodego Inżyniera –  Centrum Kultury w Woli, zajęcia odbywają się w czwartki w godz. 16.00-17.30. Zajęcia dla dzieci w wieku od 8 lat. Zajęcia w formie zabawy w odkrywców programowania, robotyki i konstruowania.

Instruktor: Mariola Fik


Próby Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Silenzio” z Woli – Dom Kultury w Woli, próby odbywają się w poniedziałki i środy. W czasie zajęć członkowie orkiestry doskonalą warsztat muzyczny, podnoszą kompetencje artystyczne, ćwiczą w zespole, przygotowują się do koncertów i wyjazdów.

Kapelmistrz: Piotr Olearczyk


Nauka gry na instrumentach dętych – Dom Kultury w Woli, zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy. Nauka gry na instrumentach dętych prowadzona jest dla członków Orkiestry Dętej „Silenzio”. W czasie zajęć dzieci i młodzież należąca do orkiestry zdobywa wiedzę teoretyczną oraz praktyczną gry na instrumentach dętych.

Instruktor: Krystian Ziobro, Przemysław Drabczyk, Zuzanna Czyrwik


Zajęcia teatralne – Centrum Kultury w Woli, zajęcia odbywają się w piątki godz. 17.00. Poprzez zajęcia teatralne dzieci i młodzież zostają wprowadzeni w świat sztuki teatralnej poprzez udział w inscenizacjach, improwizacjach, scenkach dramowych itp. dzięki czemu zajęcia wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, kształtują osobowości, rozładowują nagromadzone emocje oraz wyostrzają wszystkie zmysły dziecka.

Instruktor: Jakub Pieczka


Nauka gry na gitarze –  zajęcia indywidualne w Domu Kultury w Woli, zajęcia odbywają się w środy. Zajęcia dla dzieci w wieku od 7 lat.

Instruktor: Marek Lucjan


Próby Zespołu Pieśni i Tańca „Wolanie” – Dom Kultury w Woli, próby odbywają się we wtorki o godz. 18.45.

Kierownik zespołu: Halina Świadek

Instruktor muzyczny: Zygmunt Pyrek


Próby Zespołu Śpiewaczego „Górzanie” – Dom Socjalny w Górze, próby odbywają się we wtorki.

Kierownik zespołu: Paweł Libera

Instruktor muzyczny: Tomasz Kozieł


Próby Zespołu Śpiewaczego „Swojanie” – Dom Socjalny we Frydku, próby odbywają się we wtorki. 

Kierownik zespołu: Jan Piłatyk

Instruktor muzyczny: Zygmunt Pyrek


Spotkania Klubu AA „Tęcza” – Centrum Kultury w Woli, spotkania odbywają się w każdą sobotę


Spotkania sekcji „SKAT” Wola – Dom Kultury w Woli, spotkania odbywają się we wtorki


Spotkania Gminnego Koła Emerytów i Rencistów w Miedźnej – Centrum Kultury w Woli, spotkania odbywają się w zależności od potrzeb członków koła ( datę ustala przewodniczący koła)

Przewodniczący: Marek Gruszka


Akcje HDK – Centrum Kultury w ostatni piątek miesiąca, godz. 7.00-12.00


Dyżur Zarządu Miedźniańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Centrum Kultury w Woli, wtorki godz. 14.00-16.00