Orkiestra Dęta „Silenzio”

 

 


Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli założona została w 1998 roku. Jej pierwszym kapelmistrzem był Zygmunt Pyrek. Kolejnym kapelmistrzem był Marian Rypuła. Od lutego 2011 roku Orkiestra Dęta działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnej z s. w Woli a obowiązki kapelmistrza pełni Piotr Olearczyk. W styczniu 2015 roku orkiestra przyjęła nazwę Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Silenzio”. Obecnie w zespole jest ok. 40 osób. Próby orkiestry odbywają się dwa razy w tygodniu w Domu Kultury w Woli. Prezesem orkiestry jest Justyna Wawro.

Orkiestra gra nie tylko marsze czy pieśni kościelne ale też hity znane z rozgłośni radiowych. Tradycją stały się Rychwalskie Impresje Muzyczne, w których orkiestra bierze udział od trzech lat. Odbywają się one co roku w drugi weekend września. Orkiestra bierze również udział w przeglądach orkiestr młodzieżowych i strażackich w regionie oraz na terenie całej Polski.

Osiągnięcia orkiestry:

1. I miejsce w kategorii Koncert Estradowy na 45. Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu, 16-18.06.2017 r.,

2. wydanie płyty z utworami granymi przez orkiestrę, czerwiec 2017 r.,

3. Srebrny Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr ” Złota Trąbka”, 05.06.2016 r.,

4. Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr „Złota Trąbka”, 06-07.06.2015r.