Krok w przyszłość – bezpłatne szkolenia w gminie Miedźna

Trwają zapisy na bezpłatne szkolenia w gminie Miedźna w ramach projektu „Krok w przyszłość”

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu, zarządzać swoją prywatnością i załatwiać w sieci sprawy urzędowe? Na te i wiele innych pytań odpowie instruktor podczas szkoleń, które rozpoczną się w lutym!

„Krok w przyszłość” to bezpłatny program rozwoju kompetencji cyfrowych dla mieszkańców gminy Miedźna powyżej 25. roku życia. To doskonała propozycja dla tych, którzy chcą aktywnie i wszechstronnie korzystać z nowych technologii w życiu codziennym. Instruktor, który poprowadzi warsztaty, pomoże zrozumieć zainteresowanym nowe technologie, które nie tylko ułatwiają kontakty z instytucjami, ale też mają wpływ na aktywność ludzi np. poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych czy korzystanie z zasobów kultury i zasobów edukacyjnych. Wśród proponowanych tematów szkoleń znajdują się zarówno te przeznaczone dla rodziców, jak też dla osób przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu oraz związane z działalnością w mediach społecznościowych czy załatwianiem drogą elektroniczną spraw finansowych.

Szkolenia do wyboru:

1. Rodzic w Internecie
  2. Moje finanse i transakcje w sieci
  3. Mój biznes w sieci
  4. Tworzę stronę internetową (blog)
  5. Kultura w sieci
  6. Działam w sieciach społecznościowych

Rekrutacja trwa od listopada 2018 roku do stycznia 2019 roku.

Więcej informacji o rekrutacji: http://www.zoiw.miedzna.pl/index.php/22-krok-w-przyszlosc

Projekt „Krok w przyszłość” realizowany jest w ramach programu pn. „Obywatel.IT – program rozwoju kompetencji cyfrowych osób powyżej 25 roku życia zamieszkałych w województwie śląskim i opolskim” POPC.03.01.00-00-0052/17-00 współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 dla osi priorytetowej III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa; dla działania: 3.1. Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.